Dzisiaj jest: 18.3.2018, imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

Samochody zabytkowe - czy renowacja starych samochodów się opłaca ?

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 549 Autor:
Redakcja poleca!

Samochody zabytkowe rosną w siłę Rynek motoryzacyjny w Polsce coraz bardziej docenia zabytkowe samochody. Liczba zarejestrowanych w naszym kraju klasyków co roku się powiększa

Samochody zabytkowe - czy renowacja starych samochodów się opłaca ?

Samochody zabytkowe rosną w siłę

 

Rynek motoryzacyjny w Polsce coraz bardziej docenia zabytkowe samochody. Liczba zarejestrowanych w naszym kraju klasyków co roku się powiększa. Ludzie kupują zabytkowe auta z powodu hobby, lub też na handel. Zarobki w Polsce powoli doganiają standardy europejskie, więc zaczyna być nas stać na realizację swoich pasji, którymi mogą być samochody klasyczne. Zabytkowe auta to też dobry zarobek, gdyż koneserzy takich samochodów są gotowi zapłacić za nie naprawdę duże pieniądze. Istnieją na rynku firmy, które skupują takie stare, zniszczone auta by poddać je procesowi renowacji. Po takim zabiegu auto nabiera charakteru, a jego wartość wzrasta kilkukrotnie.

W Polsce corocznie, w różnych miastach odbywają się zloty klasyków. Spotkać tam można naprawdę bardzo ciekawe egzemplarze aut i przez parę chwil przenieść się do zupełnie innej epoki. Rynek klasycznych aut w Polsce dopiero raczkuje, ale ta gałąź motoryzacji już ma swoje miejsce, a jej pozycja z roku na rok będzie się coraz bardziej gruntować.

 

 

Jakie samochody warto odnawiać?

 

Coraz popularniejsze staje się remontowanie starych samochodów. Niektórzy robią to typowo z pasji inni dla zysku. Czy warto się tym jednak zająć? Wszystko zależy od tego jaki samochód chcemy odrestaurować. Jeśli ma to być pojazd stosunkowo młody to prawdopodobnie nie warto, ponieważ trudno będzie znaleźć nabywcę, skoro takich samochodów na rynku może być całkiem sporo. Oczywiście znajdują się zapaleńcy, którzy remontują i przywracają niemal do wartości fabrycznej swoje 15-20 letnie samochody. Z pojazdów w takim wieku warto remontować ewentualnie auta luksusowe.

W innym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest odnowienie pojazdu, który jest dziś już autem niemal kultowym i starym. Popularnością cieszą się na przykład stare modele mercedesa takie jak popularna „beczka” czyli model W123. Z młodszych modeli, czyli W124 liczy się tak naprawdę tylko wersja coupe.

Jeśli remontować to tylko naprawdę wiekowe już samochody, ile jednak można na tym zarobić? Przede wszystkim, jeśli robimy to dla zysku to w wielu przypadkach próbujemy zaoszczędzić po to, aby zysk był jak największy. Nie warto jednak na remoncie zabytkowego auta oszczędzać, ponieważ tego typu pojazdy kupują głównie osoby zamożne, które znają się na temacie bądź mają ze sobą osobę, która jest obyta z zabytkowymi i starymi pojazdami. Im lepiej będzie on odrestaurowany tym wyższą cenę możemy uzyskać. Ważne jest jednak to, aby wszelkie remonty wykonywać na oryginalnych częściach. Oczywiście czasami nie da się obejść bez użycia zamiennika jednak trzeba się starać tego unikać.

Podsumowując jakie samochody warto odnawiać ?

Warto uwagi nie będzie na przykład Volkswagen Golf trzeciej generacji, chyba, że mówimy o jakiejś limitowanej bądź niepopularnej wersji. Takim wartym uwagi będzie na przykład Golf I. Zasada jest jedna im starsze i bardziej unikalne auto tym lepiej.

 
Jeżeli szukasz ciekawych projektów do renowacji sprawdź ofertę klikając w link poniżej
http://klasycznesamochody.com.pl/ogloszenia/jak-znalezc-dobry-samochod-zabytkowy-do-zyskownej-renowacji,5046

Źródło: klasycznesamochody.com.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.